یکشنبه , ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
آخرین مطالب
خانه » مهارت های زندگی » بهداشت و سلامت » احتمال باروری با روش های درمانی آی وی اف ۳۰ تا ۴۰ درصد است

احتمال باروری با روش های درمانی آی وی اف ۳۰ تا ۴۰ درصد است

تهران – معاون پژوهشی مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می گوید : احتمال باروری با استفاده از روش های درمانی ˈ آی وی اف ˈ ۳۰ تا ۴۰ درصد است.

قدیمی ترین و موثرترین راه از بین روش های کمک باروری ، روش آی وی اف ˈ IVF ˈ یا ˈتلقیح آزمایشگاهیˈ است. از آنجا که احتمال به هم رسیدن و ترکیب سلول های جنسی زوجین در داخل لوله آزمایش بیشتر از محیط شانسی محفظه شکم است، از این ایده برای باروری استفاده می شود. بدین صورت که تخمک های رسیده از زن گرفته شده و در ظرفی داخل آزمایشگاه با اسپرم ترکیب می شود. تخم حاصل پس از سه تا پنج روز از لقاح در داخل رحم قرار داده می شود.

دکتر ˈربابه طاهری پناهˈ در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود : شانس درمان ناباروی در روش های مختلف درمانی بر اساس معیارهای ورود به درمان و شرایط هر مرکز می تواند ۴۰ تا ۵۰ درصد نیز افزایش داشته باشد.وی اظهار داشت : ˈآی وی اف ˈدرمانی است که باید به صورت تیمی انجام شود تا نتایج بهتری حاصل شود و ضروری است این علم به صورت دقیق و اصولی به گروه هایی که در این حیطه فعالیت دارند ارایه شود تا آنان تحقیقاتی گسترده برای رفع مشکلات مربوطه انجام دهند .طاهری پناه خاطر نشان کرد : در کشور ما بیمه هیچ هزینه ای بابت اعمال جراحی و درمان دارویی به بیمارانی که مشکل ناباروری دارند پرداخت نمی کند.وی اضافه کرد : در کشورهای اروپایی سه تا شش دوره درمان ˈآو وی اف ˈو ˈآی یو آی ˈتحت پوشش بیمه انجام می شود و این موضوع بخش مهمی از نگرانی های بیماران را رفع می کند .

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: وقتی بیمار با امکانات بهتر و مناسب تری اقدامات درمانی خود را شروع کند شانس حاملگی او نیز افزایش خواهد داشت.به گفته وی برای درمان روش های ناباروری نیاز داریم نکات بسیار کوچک که حتی یک یا نیم درصد شانس حاملگی زوج های نابارور را افزایش می دهد رعایت کنیم .طاهری پناه گفت : در این شرایط جلسات مشترکی بین سه گروه درمانی ، مانند افرادی که مسئول درمان ناباروی زنان و مردان هستند و همچنین جنین شناسان و متخصصان ژنتیک باید انجام شود و نحوه درمان نیز باید برنامه ریزی شود.

وی خاطر نشان کرد :در نحوه درمان ، پزشکان سعی می کنند روش هایی را به کار ببرند که برای بیمار عوارض کمتر و نتیجه بهتری را به همراه داشته باشد .طاهری پناه به هزینه بالای درمان با روش های ناباروری اشاره کرد و گفت :هزینه های درمانی روش های ناباروی تحت پوشش بیمه نیست و هزینه هر دوره درمان به طور متوسط بین یک تا دو میلیون تومان است آنهم فقط درمان جراحی ˈآی وی افˈ نه درمان دارویی .وی ادامه داد : هزینه داروهای تجویز شده برای این بیماران حدود یک میلیون تومان بوده و اخیرا به دلیل استفاده از ارز مبادله ای هزینه دارو دو برابر شده است مثلا بیماری که ۷۰۰ هزار تومان پول دارو می پرداخت در حال حاضر یک ونیم میلیون هزینه می کند .طاهری پناه افزود : در حال حاضر ۲۵ درصد به هزینه عمل جراحی در مراکز درمانی اضافه شده است و خود این باعث شده تعدادی از بیماران برای درمان ناباروری مراجعه نکنند و یا حتی دوره درمان و سیکل درمانی را رها کرده و درمان را ادامه ندهند که این خود بزرگترین مشکل است .

وی گفت : قیمت آمپول ˈگونارفˈ که برای درمان ناباروری مورد استفاده قرار می گیرد از ۲۵ به ۵۱ هزار تومان افزایش یافته و برای درمان ۳۰ آمپول در هر ماه لازم است بیمار استفاد کند که در مجموع می شود یک و نیم میلیون تومان می شود .

درباره‌ طعم زندگی

آواتار طعم زندگی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>